o mnieZnajomi mówią o mnie 'sunny girl'. Poznańska 'Pyra', absolwentka kierunków: astronomia, optometria, transport lotniczy. Współzałożyciel Koła Naukowego Optyków Okularowych i Optometrystów.

Z zamiłowania podróżnik, fotograf, pilot, tancerka. Zainteresowań mam o wiele więcej, ale nawet, gdybym żyła sto lat, to nie wystarczyłoby na wszystkie czasu ;) Mam wiele marzeń, które staram się spełniać, a głowę wciąż pełną pomysłów :)

Nie mogę zbyt długo usiedzieć w miejscu, dlatego gdy tylko jest to możliwe wędruję po świecie, poznając kraje, kultury, ludzi i ich życie. Odkąd zaczęłam odwiedzać Bałkany, szczególnie ten ostatni aspekt stał się dla mnie ważny. Południowa i wschodnia gościnność przyciąga jak magnes, a jej wspomnienie pozostaje w duszy na zawsze. Ale i polskie zakątki nie są mi obce, często włóczę się po rodzinnej Wielkopolsce, słuchając opowiadań mieszkańców o miejscach, do których mało kto zagląda.
W drodze i w życiu unikam przetartych i tłumnych szlaków, choć i nimi czasem podążam. Wolę mniej poznane ścieżki, świat, który w dobie podróży samolotowych jest na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie jest wciąż odległy i egzotyczny. Od początku do końca sama swoje wędrówki organizuję, a co najmniej przykładam do tego rękę, gdy są to podróże w kilkuosobowym gronie.

Swoje wrażenia opisuję na tej właśnie stronie :)
Opowieści owe zostały docenione przez jury takich portali jak kaukaz.pl (zwycięzca w konkursie na najlepszą relację z Gruzji i Kaukazu za relację zatytuowaną "I left a peace of my heart in Georgia...") czy bulgaricus.pl (współzwyciężca konkursu "Opis pobytu w Bułgarii 2008" za relację "Bałkany 2008").

Fotografie z podróży i nie tylko obejrzycie na stronie magiana.pl
co lubiępodróżować, fotografować, tańczyć, latać, czytać, szaleć, gapić się w rozgwieżdżone niebo...
prawa autorskieWszystkie zdjęcia i teksty (chyba, że wyraźnie to zaznaczę z podaniem źródła) są chronione prawem autorskim i innymi przepisami o prawach własności intelektualnej. Nie mogą być one wykorzystane w żadnej formie bez pisemnej zgody autora. Zainteresowanych proszę o kontakt.
kontaktalicyjka.pl@tlen.pl